صورتگر نقاش چین رو صورت يارم ببين


*مطلب قبلی روکه در مورد خانواده مینوشتم ،نگاهم افتاد به کتاب "رهنمون" گفتم یه چند تا جمله هم در مورد ازدواج بعدا بنویسم.امیدوارم که تو همین وبلاگهای دور برمون بجای اینکه صحبت ازمرگ و بیماری ،عزا و سالگرد،شکستهای عاطفی و تنهاییها باشه بزودی صحبت از آشناییها و اخبار خوب ازدواج بشه.ایشالا.هر چند که تو جامعه ما آشناییها خواستگاری و مسایل احساسی و ترسها و ریسکها به یک طرف ،مسائل مادی و مشکلات اقتصادی مربوط به جامعمون به یک طرف.هیچ غلطی هم نمیکنند،انگار که لذت میبرند.
**یه استاد داشتیم یادش بخیر میگفت "انقدر نگید که اگه یک زن خوب بگیرم ، یک شوهرخوب کنم، خوشبخت میشم با این دو عمل نمیشه خوشبخت شد بلکه باید یه زندگی  خوب رو ساخت اونم با همت هر دو...این تازه اول راهه.این شمایید که بعدا تعیین میکنید که چطور زندگی ای خواهید داشت.همون جمله معروف که میگن تا آدم زیر یه سقف نره نمیتونه قضاوت کنه.
***اینم جمله ها:

تنها علاج عشق ازدواج است.     بوخونواله
برای یک زندگی آرام و بدون مخمصه،شوهر باید کر و زن باید لال باشد.                                                سر  وانتس

از سقراط پرسیدند که ازدواج خوب است یا بد؟جواب داد در هر دو حال موجب پشیمانی است.

مرد با ازدواج خط روی گذشته میکشد ولی زن با ازدواج باید خط روی آینده خود بکشد.           لوئیس
ازدواج مثل شهر محاصره شده است،کسانیکه داخل شهرند،سعی میکنند از آن خارج و آنها که خارج هستند کوشش دارند که داخل شوند.      فرانکلین

ازدواج کنید بهر وسیله که میتوانید،اگر زن خوبی گیرتان آمد،بسیار خوشبخت خواهید شد و اگر گرفتار یک زن بد شوید،فیلسوف از آب در خواهید آمد و این برای هر مردی خوب است.    سقراط
نیستی اما یادت اینجاست
وقت گل کردن رویاست

*نمیدونم دیدین اینروزا گلهای دسته ای داوودی جلوی گلفروشیها چقدر زیاد شده .گلهای رنگ و وارنگ زرد صورتی قرمز بنفش...چقدر خشگلند.ما از اینا کلی تو باغچه حیاطمون داریم،خیلی برکت دارند،اگه باغچه دارید حتما بکارید هم به حیاط  اونم تو پاییز و زمستون خیلی جلوه میده ،هم هر چی که میچینید بازم هست.خیلی هم عمر خوبی دارند تازه آدم یه جایی هم که میخواد بره یه بغل راحت میچینه ازش و میبره.الان یه گلدون پر از این داوودیا بغل مانیتوره و چقدر که به اتاق روح میده.دیروز ما افطاری کلی مهمون داشتیم و من سه تا گلدون پر از این گلا گذاشته بودم سر میز.همه تعجب میکردند اینهمه گل ،چون از مال بیرونی هم شادابتره.خیلی خوب بود اگه همیشه گل در دسترس آدم بود البته با قیمتهای ارزون.
فیروزکوه که بودیم ،یکی از روستاهاش محل پرورش گل بود.گلایل داوودی رز مارگریت بعضی جاهاش مریم و...یه عکس داریم جلوی یک کپه بزرگ از داوودیهای زرد.تابستونا میرفتیم فقط تو مزارع اونجا قدم میزدیم ،چقدر روحمون تازه میشد ،یادش بخیر.یکبار 100 تا مارگریت خریدم 2500 تومن! با چه دردسری تو مینی بوس و تاکسی لای روزنامه اونم تو تابستون اوردمش خونه! وقتی گذاشتم تو آب تازه تازه شد و تا دو هفته سرحال بود. همون موقع  تو مغازه شاخه ای 350 تومن بود.واقعا زندگی بدون گل چی میشد؟؟؟
گفتم افطاری مهمون داشتیم ، خودمونیم، افطاری دادن هم خیلی سخته شایدم بخاطر همینه که انقدر ثواب داره!!!30نفر مهمون!هم میخوای اسراف نشه و هم میخوای پذیرایی خوبی بشه.تا 30/1ساعت بعد از اذان من هنوز تو مسیر بین سفره و آشپزخونه بودم ،همه که قبل از اذان نمیان با هر زنگی باید پاشی بری یه سینی چایی بیاری، مخصوصا که ته تغاری باشی و خواهر و برادرات هم تهران نباشند وظیفه ات سنگینتره !،بقول خودشون ما وقتی میایم اینجا تا 3 روز مهمونیم و البته قابل ذکره که خیلی بتونند بمونند 2 روزه! ولی من عجیب این جمع شدنهای فامیلی رو دوست دارم حتا اگه تا آخرای شب وایسی و تنهایی ده جوره ظرف بشوری! یه جورایی زنده میشم .مهمونی به جایی بود،ولی خیلی دلم سفر میخواد اونم شمال، دریا.

**این سریال "کمکم کن" رو حتما دیدید و حرفها در موردش بسیار شنیدید و واقعا هم سوژه بسیار جالبی داره و خیلیا رو بفکر برده ،البته اگه چند روز دیگه یادمون نره!مطلبی که در موردش میخوام بگم در مورد اون صحنه هایی که  قسمت گفتگوی ارواح فیلمبرداری شده .اون کویری که میبینید با اون نقشهای جالب بروی زمینش همه واقعی هستند !اگه شک دارید برید اينجا و از آرشيو آپدیت 29 شهریور ایشونو بخونید و از دیدن عکسهای رنگیش هم لذت ببرید.

گل انديشی گل آئين گل پسندی          گل اندامی گل آوا گل کمندی
چرا غمگينی ای گل روی زيبا              بيا تا گل بگويم گل بخندی

 

/ 0 نظر / 7 بازدید